20 Ekim 2015 Salı

Keratin bakımı

Keratin saç bakımı

Biz kadınların bitmek bilmeyen ve ortak çilesi olan saç bakımımız. Biliyorsunuz ki saçlarımız bir çok nedenden dolayı yıpranıyor,kopuyor ve dökülüyor. Özellikle de boyadan sonra saçlar eski doğal görünümüne dönemiyor malesef. Hele de bir sarı saç tutkunuysanız, saçlarınızın yıpranmadan kalması mümkün olmuyor. Bu durumda saçlara sık sık bakım yapmak gerekiyor. İşte keratin de tam olarak bu nokta da devreye giriyor.
Peki nedir bu keratin derseniz, keratin aslında saçımızın kendisinde ve tırnaklarımızda bulunan sert bir protein türüdür. Zamanla saç ısıya boyaya maruz kaldıkça bu keratin maddesini kaybediyor. Dolayısıyla bu da saçın yumuşamasına,esnemesine ve kopmasına sebep oluyor.
Keratin bakımın bir çok marka da ürünleri mevcut tabiki. Ama özellikle tercih edilmesi gereken silikon ile şişirilmemiş olan keratin ürünleridir. 
Peki bu keratin nasıl yapılıyor ?
Öncelikle saçınıza özel bir şampuan sürülüyor. Bu işlem saçlarınızdaki pulları açmaya yardımcı oluyor. Bir süre bekledikten sonra yıkanıyor. Daha sonra saçlar ayrılıp her bir tutama keratin uygulanıyor. Daha sonra kurumaya bırakılıyor. Ardından yıkanıyor ve ince bir kat fön çekiliyor. Bu işlemi ince yapmaları çok önemli. Çünki yoğun ısıya maruz kalması keratinin etkisini yitirmesine neden olabiliyor. Ve 3 gün de saçınızın yıkanmaması,saçın keratini iyice emmesini sağlıyor.  Bu işlemden sonra saçınızdaki farkı gözle görülür şekilde anlayabilirsiniz. Eski yıpranmış görüntü olmuyor. Saç dökülmeniz müthiş derece de azalıyor. 
Tabiki bu bakımı ayda bir yaptırdığınızda, özellikle boyalı saçlarda 3 4 sefer de saçlarınız fönsüz bile istediğiniz yumuşaklığa ve pürüzsüzlüğe ulaşıyor. 
Sizler de yıpranmış, tarak tutmayan ve dökülen saçlarınızdan şikayetçiyseniz hemen güvenilir bir kuaföre gidin ve keratin bakımı yaptırın. Sonuçtan memnun kalacağınıza eminim !
Sevgiler..